• Nasze kochane przedszkole

• SZANUJĄC WŁASNE ZDROWIE, A PRZEDE WSZYSTKIM ZDROWIE DZIECI ORAZ RODZICÓW I GOŚCI - PROSIMY, ABY DZIECI PRZYCHODZĄCE DO PRZEDSZKOLA, BYŁY BEZ OZNAK CHOROBOWYCH /KATAR, KASZEL, TEMPERATURA ITP. /

Przedszkole Miejskie Nr 35 w Bytomiu mieści się w parterowym zespole budynków, do którego przylega niewielki ogród otoczony parkanem i żywopłotem. Placówka rozpoczęła swoją działalność 1 września 1975r.. Przedszkole czynne jest w godzinach od 6.00 do 17.00 i uczęszczają do niego dzieci w wieku od 3 do 6 lat (w szczególnych przypadkach mogą być przyjęte dzieci, które ukończyły 2,5 roku), zgromadzone w 4 oddziałach.
          Z uwagi na metraż, do przedszkola możliwe jest przyjęcie 85 dzieci. Sale zajęć, w których one przebywają wyposażone są w odpowiednie meble dostosowane do wieku i wzrostu; ciekawe kąciki tematyczne np. kuchenny, sklepowy, lekarski, fryzjerski, komputerowy, czytelniczy; kąciki zabaw oraz bezpieczne, kolorowe zabawki przyciągające uwagę dzieci – systematycznie wzbogacane w nowy asortyment.

Przedszkole ma własną kuchnię, dzieci korzystają z trzech posiłków, na stałe mają dostęp do wody źródlanej. Placówka cieszy się dobrą opinią wśród społeczności lokalnej. Dobry jest również kontakt z rodzicami, którzy dostrzegają wiele zalet placówki, jak również starania dyrektora i nauczycielek. Nauczyciele starają się podchodzić indywidualnie do każdego dziecka. Absolwenci są bardzo dobrze przygotowani do podjęcia nauki szkolnej. W przedszkolu prowadzone są zajęcia: rytmika, zajęcia taneczne i język obcy (bezpłatne) oraz religia / na prośbę rodziców/ i zajęcia logopedyczne – za zgodą rodziców. Zatrudniony jest również pedagog specjalny wspierający dzieci, rodziców i nauczycieli.

Nauczyciele zatrudnieni w placówce posiadają wymagane kwalifikacje do pracy w przedszkolu oraz duże doświadczenie, są nauczycielami  mianowanymi i dyplomowanymi. Jednocześnie podnoszą swoje umiejętności biorąc udział w licznych kursach, warsztatach, szkoleniach / obecnie w większości on-line/. Dzieci  i rodzice często biorą udział w konkursach przedszkolnych, międzyprzedszkolnych, w uroczystościach i imprezach odbywających się na terenie przedszkola, jak i poza nim .

Przedszkole w roku szkolnym 2023/2024 pracuje w oparciu o następujące programy:

1.Program wychowania przedszkolnego  - Doroty Kossakowskiej "Trefliki w przedszkolu"- wydawnictwa Podręcznikarnia

2. Program nauczania języka angielskiego Jamesa Ashera

3. Program nauczania religii  p.t. "Jesteśmy dziećmi Boga" wydawnictwa WAM

4. "Bytom - moje miasto" - program nauczyciela P. mgr Karoliny D.

5. Ogólnopolski program edukacyjny "Kubusiowi przyjaciele natury"

Placówka systematycznie wzbogacana jest w sprzęt i pomoce dydaktyczne.

Nadzór pedagogiczny sprawuje Śląski Kurator Oświaty.

W naszym przedszkolu szanujemy prawa dzieci do zabawy jako dominującej formy pracy w przedszkolu. Zapewniamy naszym wychowankom miłą, serdeczną atmosferę oraz przebywanie w klimacie życzliwości, akceptacji i tolerancji.