• Pasowanie na przedszkolaka

• Informujemy rodziców, że   dnia 27 września 2023r.  odbędzie się uroczystość

PASOWANIA NA PRZEDSZKOLAKA

/w godzinach do południowych dla dzieci nowoprzyjętych /w grupach/

Prosimy rodziców o odświętne ubranie swoich pociech.

• Wycieczka

• Informujemy rodziców, że  dnia 28 września tj. czwartek 2023 r. dzieci z grupy „JEŻYKI” i „GUMISIE”

pojadą na lekcję edukacyjną - MALI POMOCNICY SZTYGARA – dzieci zapoznają się z zawodem górnika i podstawowymi zagadnieniami związanymi z kopalnią. Wezmą udział w zabawach sensorycznych nawiązujących tematyką do wydobywania węgla, a także spotkają żywą postać legendarnego strażnika podziemi Skarbnika. Obowiązkowym i kończącym wycieczkę elementem jest przejazd górniczą kolejką Karlik.

do Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu    w godz. od 9.10 do 12.00

Koszt wycieczki - 55 złotych – płatne u nauczycielek grup

W związku z wczesną porą wycieczki i koniecznością zjedzenia śniadania o 8.40 prosimy o przyprowadzenie dzieci do godz. 8.20 i ubranie dzieci na cebulkę.

• Nasze przedszkole  realizuje

Priorytet 3 „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”

Zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i pedagogicznych” jest Ministerstwo Edukacji i Nauki - otrzymaliśmy 3750 zł.