• Pożegnanie PRZEDSZKOLA w Gumisiach

• Dzieci i Panie z grupy "GUMISIE"  zapraszają do przedszkola Mamusie i Tatusiów na uroczystość - z okazji ich święta połączoną z "Pożegnaniem przedszkola" w dniu 11.06.2024r. (tj. wtorek)o godz. 16.30

• Turniej międzygrupowy wiedzy o Polsce

• Dnia 13 maja 2024r. dzieci z wszystkich grup przedszkolnych uczestniczyły czynnie w turnieju wiedzy o Polsce. Rozwiązywały zagadki, układały puzzle, rozwiązywały zadania w zakresie logicznego myślenia, pracowały z mapą Polski no i oczywiście uczestniczyły również  w edukacyjnych zabawach ruchowych. Było wesoło i naukowo - po prostu SUPER !!!

• Wycieczka plenerowa

• Dnia 24 maja 2024 r. /piątek/ o godz. 8.45 przedszkolacy z wszystkich grup przedszkolnych pojadą na wycieczkę edukacyjno-plenerową do miejscowości Kolonowskie ul. Kajakowa 1/przystań Amazonka/

powrót około godziny 14.00 /na obiad/

W trakcie wycieczki przewidziane jest zwiedzanie wioski indiańskiej zrobionej z kolorowych Tipi; słuchanie opowieści o życiu i kulturze Indian; udział w indiańskim torze przeszkód, strzelanie z łuku; nauka pieśni i tańców indiańskich, malowanie twarzy i wiele innych atrakcji.

Będą zabawy z wykorzystaniem sprzętu sportowego oraz drugie śniadanie. Prosimy rodziców o ubranie dzieci na sportowo na tzw. „cebulkę”

Koszt wycieczki 100 złotych /55 zł. bilet do wioski + 45 zł. autokar/

(płatne u nauczycielek grup do 22 maja 2024 r.)

Jednocześnie informujemy, że wszyscy pracownicy przedszkola będą brali udział w wycieczce, dlatego nie przewiduje się w tym dniu otwarcia przedszkola dla dzieci rezygnujących z wycieczki.

Prosimy nie dawać dzieciom na wycieczkę wyrobów czekoladowych, ani zbyt słodkich napojów w szklanych opakowaniach. Wszelkie inne rzeczy prosimy spakować dziecku w plecaczek (nie do siatki do ręki).

W dniu wyjazdu na wycieczkę 24.05.2024 r. prosimy o przyprowadzenie dzieci najpóźniej do godz. 8.00

- śniadanie godz. 8.15

Prosimy o zadeklarowanie obecności dzieci na wycieczce w tabelach u Pań dyżurujących.

• Spotkanie z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną

• Serdecznie zapraszamy Rodziców na najbliższe spotkanie "Szkoły dla Rodziców", które odbędzie się 8 maja 2024 o godzinie 16.00 na platformie Microsoft Teams.

Temat spotkania: „ Mowa to jeden z pięciu obszarów, na który ekrany mają negatywny wpływ - czyli  co multimedia robią z rozwojem mowy”

Spotkanie prowadzą logopedzi Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bytomiu Monika Cieślik, Małgorzata Hylińska.

Link do spotkania jest dostępny na naszej stronie internetowej www.ppp.bytom.pl (w zakładce aktualności), facebooku poradnianym oraz poniżej:

W ramach spotkania proponujemy wykład tematyczny, dyskusję a po spotkaniu każdy zainteresowany uczestnik będzie miał możliwość indywidualnych konsultacji z prowadzącymi. Udział w spotkaniu „Szkoły dla Rodziców” jest bezpłatny, nie są wymagane wcześniejsze zgłoszenie.