• SPOTKANIE Z DINOZAURAMI

• Dnia 29 marca 2022r. /wtorek/ od 9.15 dzieci z grup JEŻYKI i GUMISIE będą uczestniczyły w zajęciach badawczych na temat: „WYPRAWA DO ŚWIATA DINOZAURÓW” zorganizowanym i prowadzonym przez pracownika Firmy Oświatowej „TROY” z Katowic

Koszt zajęcia za 1 dziecko – 10 zł.

O wpłaty prosimy tylko tych rodziców, którzy nie dokonali wpłaty w miesiącu listopadzie 2021 R.– BO TO SA ZALEGŁE ZAJĘCIA BADAWCZE.

Prosimy aby dzieci z grupy GUMISIE przyszły wcześniej, śniadanie będzie o 8.45

• PRZYWITANIE WIOSNY

• Informujemy rodziców wszystkich przedszkolaków, że dnia 21 marca tj. poniedziałek w przedszkolu będzie organizowane Święto wiosny ”

W związku z tym prosimy o ubranie dzieci w zielone lub żółte ubranka.

Dziękujemy.

• ZMIANA - język angielski w "JEŻYKACH"

• ZMIANA - Informujemy rodziców z grupy JEŻYKI, że od 10 marca 2022r. w każdy czwartek dzieci z grupy „JEŻYKI” będą uczestniczyły w zajęciach języka angielskiego w godzinach 13.00 – 13.30

• język angielski

• Zajęcia języka angielskiego w dniu 8 marca 2022r. /wtorek/ NIE odbędą się. Zostaną odrobione w innym terminie.

• DZIEŃ KROPKI

• Drodzy rodzice i przedszkolaki !!!

Dzień 4 marca ( piątek) ogłaszamy w naszym przedszkolu

DNIEM KROPKI

Czekają nas gry i zabawy dlatego zachęcamy, aby wszyscy zaangażowali się i przyszli tego dnia ubrani w ciuszki w KROPKI lub z elementami w kropki /krawaty, apaszki, kokardy, muchy itp..../

• sprawdzanie czystości głów

• Drodzy Rodzice !!!

W związku z powtarzającą się sytuacją wszawicy wśród dzieci naszego przedszkola, prosimy wszystkich rodziców, aby sprawdzali systematycznie /a nawet codziennie/ stan czystości głowy, czy we włosach nie ma gnid i wszy.

Jeżeli zauważą Państwo we włosach swojego dziecka wszy lub gnidy proszę o zakupienie specjalnego szamponu do dezynfekcji głowy i włosów oraz właściwe wyczesanie ich specjalnym grzebieniem. Wskazane jest również zdezynfekowanie najbliższego otoczenia w którym przebywa dziecko z wszami i gnidami.

W przedszkolu też sprawdzamy czystość głów.

Jeżeli kogoś nie stać na zakup szamponu to prosimy o zgłoszenie się do nauczyciela, dyrektora lub telefonicznie do przedszkola – zakupimy taki szampon dla danej osoby.

PROSIMY O NIE PRZYPROWADZANIE DZIECI DO PRZEDSZKOLA, JEŚLI SĄ W TRAKCIE KURACJI.

• KARATE w Bytomiu

• Bytom Miastem Karate. 13 marca 2022 r. w bytomskiej Hali "na Skarpie" ul. Modrzewskiego 5a  odbędzie się wydarzenie Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego - Bytom Miastem Karate. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich mieszkańców Bytomia, niezależnie od tego czy mieli styczność z tą sztuką walki wcześniej. W ramach wydarzenia odbędzie się:

- otwarty trening (dla karateków oraz osób niećwiczących)

- gry i zabawy z animatorem dla dzieci (dla wszystkich)

- konkursy z nagrodami (dla wszystkich)- zawody (start tylko dla karateków, jako widzowie mogą uczestniczyć wszyscy chętni)

- seminarium (tylko dla karateków)

Trening oraz seminarium poprowadzi sensei Damian Karwacki, 4 DAN, wielokrotny medalista mistrzostw Polski i Europy, trener kadry narodowej juniorów Polskiego Związku Karate Tradycyjnego oraz specjalista od treningów motoryki w sztukach walki!

Wydarzenie dla wszystkich mieszkańców Bytomia jest bezpłatne, obowiązują zapisy online przez stronę www.karatebytom.pl

Pozdrawiam,Janusz Sowa    601 463 560

• Zajęcia dodatkowe w okresie ferii zimowych

• Informujemy rodziców dzieci, które uczęszczają na zajęcia języka angielskiego, że w pierwszym tygodniu ferii zimowych /14 – 18 lutego 2022r./  zajęcia będą odbywały się w zmienionych terminach. I tak:

we wtorek 15.02.2022r.

8.30 – 9.00GUMISIE

9.00 – 9.30 – JEŻYKI

9.30 – 10.00KRASNOLUDKI

we czwartek 17.02.2022r.

12.00 – 12.30 – PSZCZÓŁKI

12.30 – 13.00 – GUMISIE

13.00 – 13.30JEŻYKI

w drugim tygodniu ferii zimowych ZAJĘĆ NIE BĘDZIE

zajęć katechezy w okresie ferii nie będzie

• DYŻUR WAKACYJNY

• Informujemy rodziców, że od 1 marca 2022r. do 27 kwietnia 2022r. można wpisywć dzieci na dyżur wakacyjny – osobiście, telefonicznie lub poprzez e-mail /pm35bytom@gmail.com/

/tylko dla rodziców pracujących/.

Prosimy o wcześniejsze zapoznanie się z regulaminem dyżurów wakacyjnych

Po tym terminie 27 kwietnia 2022 r. nie będzie już możliwości zapisu, gdyż poszczególne przedszkola dostosowują organizacje pracy przedszkola w okresie wakacji z wykazami otrzymanymi po w/w terminie.

Z uwagi na sytuację epidemiologiczą w naszym kraju może być ograniczona liczba miejsc.

WBIOSKI O PRZYJĘCIE DZIECKA NA DYŻUR WAKACYJNE BĘDĄ WYDAWANE W NASZYM PRZEDSZKOLU.

• TEATRZYK W PRZEDSZKOLU

• Dnia 2 lutego 2022r. /środa/o godz. 10.30 dzieci z wszystkich grup przedszkolnych

wezmą udział w spektaklu „KANON” z Krakowa  p.t. CZERWONY KAPTUREK

Spektakl przybliża TREŚCI SPOŁECZNE, dlaczego należy słuchać starszych od siebie osób i nie ufać nieznajomym.

Prosimy o wpłaty w wysokości 8,00 zł. (płatne u nauczycielek grup)

• Podsumowanie WOŚP

• Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy wsparli WOŚP. Zebraliśmy do eSkarbonki 510zł.

Jest to rekordowa kwota zebrana w naszym przedszkolu.

• Język angielski

że w dniach 17 - 22 stycznia 2022r. /poniedziałek – piątek/ zajęcia nie odbędą się.

• BAL KARNAWAŁOWY

• Informujemy rodziców, że dnia 7 lutego 2022r. /poniedziałek/ w godzinach dopołudniowych odbędzie się

Grupy młodsze „Krasnoludki” i „Pszczółki” razem

Grupy starsze „Jeżyki” i „Gumisie” razem

Motywem przewodnim będzie: Bezpiecznie – znaczy wesoło”

Prosimy o ubranie - przebranie dzieci w wybrane przez nie stroje.

W związku z pandemią termin balu może zostać zmieniony.