• DZIEŃ BABCI I DZIADKA

• SKŁADAMY SOLENIZANTOM KOCHANYM BABCIOM I DZIADKOM - NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA

i informujemy, że z powodu pandemii COVID-19 nie będą odbywały się uroczystości grupowe w PRZEDSZKOLU z okazji tego święta.

Dzieci w grupach uczą się wierszy, piosenek /dostępne też na naszej stronie internetowej w poszczególnych grupach/, które powinny zadedykować od siebie swoim Kochanym Babciom i Dziadkom przekazując Im własnoręcznie wykonany prezencik.

• ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

• Drodzy Rodzice, Goście,  Przyjaciele przedszkola,

Kochane dzieci !!!

Niech Święta Bożego Narodzenia przyniosą Wam radość,zdrowie i wzajemną życzliwość. Niechaj staną się źródłem wzmacniania ducha, który pomoże spełnić Wasze najskrytsze marzenia!

tego życzą:

Dyrektor oraz personel

Przedszkola Miejskiego nr 35

• Języka angielski - JEŻYKI

• Informujemy rodziców, że zajęcia języka angielskiego ,

które nie odbyły 2 grudnia 2021r. w „JEŻYKACH” zostaną odrobione dla dzieci z grupy „JEŻYKI”

20.12.2021r. w poniedziałek 7.30 – 8.00

• wzrost cen posiłków

• Informujemy rodziców, że  z dniem 1 stycznia 2022rwzrastają stawki dziennego wyżywienia dziecka

z 8 zł. na 10 zł.  /w porozumieniu z Urzędem Miasta – Wydziałem Edukacji/

Od 01.01.2022r. stawki poszczególnych posiłków będą wynosiły:

• śniadanie – 2,10 zł.

• obiad – 6,00 zł.

• podwieczorek – 1,90 zł.

Do dnia 23 grudnia 2021r. można dokonać zmiany (na piśmie) ilości posiłków dla dziecka od miesiąca stycznia 2022r.

• Odroczenie projektu

• Informujemy rodziców dzieci 5-6-letnich, którzy wyrazili zgodę na udział w projekcie "Profilaktyka otyłości wśród dzieci w wieku 5-6-lat i ich opiekunów objętych opieka przedszkolną na terenie Bytomia",

że zostaje on przesunięty na przyszły rok szkolny ze względu na pandemię i małą liczbę zgłoszeń.

Otrzymacie Państwo zwrot wypełnionych dokumentów.

• WITAMY W NOWEJ SZACIE GRAFICZNEJ STRONY WWW

• Ze względu na coraz większe wymagania w zakresie warunków obsługi strony internetowej placówek oświatowych, w zgodności z przepisami prawa - od 29 listopada 2021 r. wygląd naszej strony internetowej przedszkola uległ zmianie.

W górnym lewym rogu strony internetowej, tam gdzie widać trzy poziome kreski, po naciśnięciu - dostępne jest całe MENU strony WWW

Mamy nadzieję, że będziecie Państwo również sięgać po informację z nowej strony. Zapraszamy

• SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

• Dnia 6 grudnia 2021r. /poniedziałek/  w naszym przedszkolu dzieci spotkają się z MIKOŁAJEM

Będzie wspaniała zabawa, rozmowy z Mikołajem i oczywiście miłe słodkie upominki.

W związku z tym prosimy rodziców o odświętne ubranie dzieci.

Dzieci będą miały wykonywane zdjęcia z Mikołajem.

• Podsumowanie konkursu

• Podsumowanie konkursu „Pojazdy uprzywilejowane”

Dnia 26 listopada 2021r. został podsumowany i rozstrzygnięty konkurs plastyczno-techniczny zorganizowany dla dzieci i ich rodziców. Od 8 do 19 listopada rodzice z dziećmi wykonywali wspólnie pojazdy , a 24 listopada troje rodziców z Rady Rodziców i 25 listopada czworo policjantów - oddali głosy na najlepszą pracę. I tak:

I miejsce zajął – Igor Jonek z grupy "Jeżyki" z rodzicami

II miejsce ex aequo zajęli -

• Michalina Gierko z grupy "Jeżyki" z rodzicami

• Mikołaj Maziarz z grupy „Pszczółki” z rodzicami

• Franciszek Tomala z grupy „Krasnoludki” z rodzicami

III miejsce zajęła  Angelika Dziedzic z grupy "Gumisie" z rodzicami

wyróżnienie otrzymał Filip Ciszek z grupy "Gumisie" z rodzicami

Podsumowaniem konkursu było rozdanie nagród;  śpiewanie piosenek i wspólne zabawy

Wszystkim dzieciom i rodzicom bardzo dziękujemy za udział w konkursie.

• Zamówienie publiczne - rozeznanie cenowe

• W związku z planowanym przeprowadzeniem remontu, polegającego na wykonaniu instalacji okapu kuchennego nad punktami grzewczymi w Przedszkolu Miejskim nr 35 w Bytomiu, prosimy wykonawców o składanie ofert na wykonanie powyższej usługi - do 1 grudnia 2021 r. do godz. 8.00 w kancelarii przedszkola.

Oferty można składać mailowo, pocztą lub osobiście.

• ZAJĘCIA ODWOŁANE

• PRZEPRASZAMY, ale zajęcie o dinozaurach z przyczyn od nas niezależnych nie odbyło się.

O innym terminie zajęć  powiadomimy PAŃSTWA.

• Spotkanie z Policjantem i Sznupkiem

• Dnia 25 listopada 2021r. /czwartek/ o godz. 9.10

dzieci z wszystkich grup przedszkolnych  wezmą udział  w spotkaniu z Policjantem i Sznupkiem.

W związku z tym prosimy rodziców, aby przyprowadzili dzieci do godz. 8.40 – będzie wcześniej śniadanie

• Zajęcia badawcze

• Dnia 23 listopada 2021r. /wtorek/

dzieci z grup JEŻYKI i GUMISIE będą uczestniczyły w zajęciach badawczych na temat:                 „WYPRAWA DO ŚWIATA DINOZAURÓW”

zorganizowanym i prowadzonym przez pracownika

Firmy Oświatowej „TROY” z Katowic

Koszt zajęcia za 1 dziecko – 10 zł.

• #mocdobroci

• Nowa galeria #mocdobroci została dodana do albumu fotograficznego

dziękujemy za udział w akcji charytatywnej: I Ty możesz zostać świętym Mikołajem

• Akcja "Szkoła do hymnu"

• Informujemy rodziców, że

w dniu 10 listopada 2021r. /środa/  nasze przedszkole bierze udział w akcji „Szkoła do hymnu”.

W ramach świętowania  odzyskania przez Polskę Niepodległości,

wspólnie zaśpiewamy 4-zwrotkowy hymn narodowy o godz. 11.11

Prosimy rodziców, aby w tym dniu ubrali dzieci odświętnie.

• zmiana terminu zajęć j. angielskiego

• Informujemy rodziców z grupy PSZCZÓŁKI, że

zajęcia języka angielskiego z dnia 12 listopada 2021r. /piątek/

odbędą się 10 listopada 2021r. /środa/  w godzinach 14.00 – 14.30

• UWAGA KONKURS!!!

Zapraszamy dzieci i rodziców do wzięcia udziału w przedszkolnym konkursie plastyczno - technicznym: "🅿🅾🅹🅰🆉🅳🆈 🆄🅿🆁🆉🆈🆆🅸🅻🅴🅹🅾🆆🅰🅽🅴 ".

Dzieci wraz z rodzicami proszeni są o wykonanie jednej, przestrzennej pracy konkursowej tzn. samochodu policyjnego, karetki pogotowia lub samochodu strażackiego.

Prace należy składać w naszym przedszkolu do dnia 19 listopada 2021r.

Życzymy udanej zabawy i wspaniałych pomysłów 🚑🚒🚔.